Nasza szkoła bierze udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej, tj. osób prowadzących zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania informatyczne, a także aktywizacji młodzieży uzdolnionej informatycznie, pobudzania kreatywności oraz promowania współpracy zespołowej w ramach kół informatycznych.

 

Już teraz wszyscy zainteresowani mogą uczestniczyć w BEZPŁATNYCH zajęcia z informatyki, podczas których będą uczyć się myślenia algorytmicznego oraz programowania.

CMI umożliwia uczestnikom odkrywanie i rozwój talentów uczniowskich, szczególnie w zakresie informatycznym, nastawionym na rozwiązywanie problemów. Między innymi poprzez start w zawodach algotymicznych i projektowych, co może dodatkowo motywować uczniów i uczennice do rozwijania swoich zainteresowań i talentów

Jednym z najprzyjemniejszych momentów projektu jest obserwowanie pracy uczniów i podziwianie efektów końcowych tej pracy.

Na filmie możecie zobaczyć roboty, złożone przez uczniów kółek #CMI w Zespół Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach prowadzonym przez Monika Palińska