4 września w poniedziałek, w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24, zainaugurowane mszą św. w kościele MB Wspomożenia Wiernych w Dobczycach.

Uroczystość odbyła się na boisku szkolnym a wzięła w niej udział społeczność „Tischnera” oraz zaproszeni goście, m.in. starosta Powiatu Myślenickiego P. Józef Tomal, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Oświęcimiu ppłk Grzegorz Grzywna a także przewodnicząca Rady Rodziców P. Anna Wierciak.

Podczas uroczystości dyrektor dobczyckiego „Tischnera”, P. Bogusław Lichoń, zwracając się do społeczności szkolnej, m.in. życzył osiągnięć i sukcesów w nadchodzącym roku, wyraził również wdzięczność Starostwu Powiatowemu za troskę i zaangażowanie w modernizację i rozwój bazy sanitarnej, sportowej i dydaktycznej naszego Zespołu.

Po uroczystości odbyły się spotkania młodzieży szkolnej z wychowawcami.

W rozpoczętym dopiero co roku szkolnym w naszej placówce szkolnej funkcjonują 3 szkoły:

  • I Liceum Ogólnokształcące (Oddział Przygotowania Wojskowego, klasa mundurowa, klasa policyjna, klasa ratownicza i klasa strażacka),
  • Technikum Nr 1 (technik informatyk, technik mechatronik, technik elektronik, technik elektryk, technik budownictwa, technik fryzjer, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik technologii żywności)
  • Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 1 (kucharz, elektryk, fryzjer, elektromechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz klasa wielozawodowa) 

Do naszego Zespołu Szkół w br. szkolnym dołączyło około 398 uczniów, którzy podejmą naukę w 12 oddziałach klas pierwszych. 

 

 

https://dobczyce.edu.pl/dokumenty/podreczniki/lo_podreczniki.pdf

https://dobczyce.edu.pl/dokumenty/podreczniki/technikum_podreczniki.pdf

https://dobczyce.edu.pl/dokumenty/podreczniki/bs_podreczniki.pdf

Zestaw podręczników dla klas pierwszych  (I LO, Technikum nr 1 i Branżowa Szkoła I stopnia) w roku szkolnym 2023/2024  znajduje się na stronie szkoły w zakładce  Nasza szkoła – Dokumenty szkolne.

Informujemy również, że w  pierwszej połowie września w szkole będzie organizowany kiermasz używanych podręczników szkolnych. Informacja o dokładnym terminie kiermaszu zostanie podana we wrześniu.

Nauczyciele ZS zalecają także zakup wszystkich podręczników we wrześniu, po wcześniejszej konsultacji z nauczycielem przedmiotu.

 

https://gazetka.dobczyce.edu.pl/publikacje/nr40.pdf 

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z kolejnym, 40. już numerem naszej szkolnej gazetki „Niecodziennik”,  ostatniej w br. szkolnym.

Prezentujemy   ciekawy wywiad z Panem Piotrem Godulą, nauczycielem wychowania fizycznego w naszym ZS, oraz jak zawsze, staramy się na łamach naszej szkolnej gazetki docenić sukcesy i osiągnięcia naszych uczniów, którzy  mają pasje, zainteresowania,  rozwijają swoje talenty  i osiągają sukcesy.

W tym numerze  swoimi sportowymi pasjami i sukcesami dzielą się Weronika i Olaf.                                           

 Zapraszamy do lektury!

Czytać można zawsze i wszędzie, w grupie i indywidualnie, przyjemnie spędzając czas z ciekawą książką – tak było w środę, 7 czerwca w naszym Zespole Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach podczas kolejnej, 5. edycji najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce "Jak nie czytam, jak czytam".

Uczniowie przynieśli swoje ulubione książki lub wypożyczyli przed akcją w bibliotece szkolnej i od godz. 10 w salach lekcyjnych, czytelni oraz przed szkołą odbywało się kilkunastominutowe czytanie w grupach oraz pamiątkowe zdjęcia z akcji.

Koordynatorami akcji w ZS byli nauczyciele bibliotekarze, w organizację włączyli się również bardzo aktywnie członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz nauczyciele i Dyrekcja szkoły.

Mamy nadzieję, że to kameralne wspólne czytanie w gronie koleżanek i kolegów zachęciło uczniów do książki i będzie się im kojarzyć z przyjemnym spędzaniem czasu.

Organizatorzy dziękują serdecznie wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy odpowiedzieli na apel i wzięli udział w tej ogólnopolskiej akcji, przeprowadzanej w naszej szkole

       Uczniowie technikum mechatronicznego Michał Serafin (4T2g), Szczepan Ślęczek oraz Wojciech Wolicki (obaj 4T2p) pod opieką P. Macieja Machnickiego - nauczyciela przedmiotów mechatronicznych, zajęli I miejsce w kategorii: automatyka/robotyka pracą PIPELINER - robot inspekcyjny do rur z technologią VR w XII Małopolskim Konkursie Własnych Prac Technicznych w Krakowie.

Nasi mechatronicy po raz trzeci najlepsi w województwie!

Serdeczne gratulacje!!!

Praktyki w Londynie

Back to top