Jak co roku społeczność naszego Zespołu Szkół brała udział w tradycyjnej sztafecie na trasie Wiśniowa – Dobczyce, Szlakiem Walk Partyzantów AK i BCh, organizowanej po raz 37. dla uczczenia przypadającej 18 września  rocznicy pacyfikacji Wiśniowej i Lipnika, przeprowadzonej przez oddziały hitlerowskie we wrześniu 1944 roku.

W tym roku Puchar Przechodni Partyzantów trafił do naszego Zespołu Szkół, który wygrał bieg w kategorii szkoły średnie, a opiekunami uczniów „Tischnera” byli nauczyciele wychowania fizycznego, Dominika Bałuk-Cienkosz i Mirosław Grandys.

W sztafecie w kategorii "Inne organizacje" wzięła również udział drużyna Nauczycieli ZS Dobczyce.

1 września we wtorek w naszej szkole odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 (w tym dniu miały miejsce spotkania młodzieży szkolnej z wychowawcami), zainaugurowane poniedziałkową popołudniową mszą św. w kościele MB Wspomożenia Wiernych w Dobczycach.

Po kilkumiesięcznym nauczaniu zdalnym, spowodowanym pandemią koronawirusa, wracamy do edukacji w szkolnych salach, przestrzegając obowiązujących na terenie Zespołu Szkół zasad bezpieczeństwa, ustalonych podczas funkcjonowania szkoły w czasie pandemii.

W rozpoczętym dopiero co roku szkolnym w naszej placówce szkolnej funkcjonują 3 szkoły:

• I Liceum Ogólnokształcące (klasa mundurowa, klasa policyjna, klasa ratownicza i klasa strażacka),
  • Technikum Nr 1 (technik informatyk, technik mechatronik, technik elektronik, technik elektryk, technik budownictwa, technik fryzjer, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik technologii żywności)
  • Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 1 (kucharz, elektromechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz klasa wielozawodowa)

Do naszego Zespołu Szkół w br. szkolnym dołączyło około  240 uczniów, którzy podejmą naukę w 8 oddziałach klas pierwszych (po szkole podstawowej).  Łącznie bieżący rok szkolny rozpocznie w naszym Zespole 1068 uczniów w 37 oddziałach.

? Informujemy, że od jutra tj. 19 maja br. BIBLIOTEKA SZKOLNA   wznawia swoją działalność.

? Zapraszamy naszych Czytelników w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 14.00 do końca roku szkolnego.

‼️ Przypominamy, że wszyscy uczniowie powinni oddać wypożyczone dotychczas książki, zachęcamy też do wybrania książek na wakacje.

?Szczegółowe wytyczne dot. bezpiecznego korzystania z biblioteki podamy w najbliższym czasie.

Zapraszamy do zapoznania się z nowym numerem naszej szkolnej gazetki „Niecodziennik”, publikowanym kolejny raz w tej  innej, wirtualnej rzeczywistości, wykreowanej przez spowodowaną pandemią sytuację.

Słowa uznania należą się  działającym i współpracującym  online redaktorom „Niecodziennika”: Sarze Sowie (publicystyka), Ani Zając i Paulinie Jani (kulinaria), oraz  naszemu grafikowi Mateuszowi Poradziszowi, którzy pokazali, że nawet w tych trudnych chwilach można na nich liczyć.

Jesteśmy wdzięczni również Pani Annie Markiewicz, nauczycielce pracowni fryzjerskiej za udzielenie ciekawego wywiadu.

Zapraszamy do lektury!

Opiekunowie „NIECODZIENNIKA”

Uczniowie klasy 2 technikum naszego Zespołu Szkół w składzie: Szymon Bolisęga, Krystian Gwizdała, Jan Zabłocki, Piotr Olesek oraz Filip Płatek, zostali zwycięzcami Wirtualnych Rozgrywek Biznesowych, organizowanych przez Małopolską Akademię Przedsiębiorczości. Drużyna uczniów „Tischnera” pod opieką nauczyciela przedmiotów informatycznych i ekonomicznych Pana Leszka Krzelowskiego przez 9 miesięcy wirtualnie zarządzała biurem turystycznym Papaja Travel, założonym i prowadzonym przez nich samych.

Uczniowie wzięli również udział w drugim konkursie, polegającym na prowadzeniu bloga ekonomicznego -  Ekonomia Blogiem Pisana, przeprowadzanym  także przez  MAP , w którym zajęli 3. miejsce.

Młodzież za swój sukces i miejsca na podium otrzyma cenne nagrody: tablety z oprogramowaniem antywirusowym (za 1. miejsce - prowadzenie biura turystycznego) oraz głośniki bezprzewodowe bluetooth JBL (za zdobycie 3. miejsca – rozgrywki blogerskie).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!