Maszerują strzelcy, maszerują,

Karabiny błyszczą, szary strój,

A przed nimi drzewce salutują,

Bo za naszą Polskę idą w bój!

W środę, 9 listopada, społeczność Zespołu Szkół  świętowała 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W uroczystej okolicznościowej akademii, która miała miejsce w dobczyckim RCOS-ie, przygotowanej przez polonistkę P. Annę Stożek i nauczyciela historii P. Adama Kapturkiewicza, uczestniczyli zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele  Rady Rodziców ZS oraz placówek kulturalno-oświatowych, dyrektorzy dobczyckich szkół podstawowych P. Justyna Dudzik i P. Aleksander Płoskonka.

W widowisku,  łączącym fakty z historii Polski z piosenką i wierszem wystąpiła utalentowana tischnerowska młodzież, która zabrała zgromadzoną publiczność w podróż w czasie do listopadowych dni 1918 roku, podkreślając znaczenie odzyskania przez Polskę niepodległości. W inscenizacji wystąpili uczniowie z różnych klas: z 2L1, 2L2, 2T1p, 2T2p, 4TGg oraz 4L2p, do występu muzycznego dołączył także pracownik Zespołu Szkół P. Józef Panuś. W programie zostały zaprezentowane wiersze i pieśni patriotyczne oraz żołnierskie, m.in. Rota, Pierwsza Brygada, Wojenko, wojenko, Rozkwitały pąki… a całość spotkała się z życzliwym przyjęciem przez zgromadzoną publiczność.

Zgromadzona w RCOS-ie społeczność uroczyście ale też radośnie i z optymizmem obchodziła święto, składając hołd tym, co przed laty wywalczyli nam wolną Polskę.                                                                                      (bd)

 

 

Praktyki w Londynie

Back to top