19 września br. z okazji 78. rocznicy pacyfikacji Wiśniowej i Lipnika, na pamiątkę odbicia przez partyzantów z rąk Niemców „Prawdzica” oraz dla uczczenia pamięci ofiar, miała miejsce 39. Sztafeta Szlakiem Walk Partyzantów AK i BCH Dobczyce – Wiśniowa.

W kategorii szkół średnich 1. miejsce zajęli  uczniowie naszego Zespołu Szkół, zwyciężyła także drużyna, złożona z nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

W klasyfikacji indywidualnej miejsce 2. zajął Krystian Flak, uczeń klasy 4T3g naszego Zespołu Szkół, natomiast na miejscach 4. i 5. uplasowali się kolejno nauczyciele ZS: polonista Paweł Piwowarczyk i geograf Jacek Mikołajczyk.

W zabezpieczeniu medycznym sztafety uczestniczyła również m.in. młodzież naszego ZS,  uczniowie klasy 3L2p ratowniczo-pożarniczej, pomoc okazały również uczennice kl. 4L2p, wykazując się sporą wiedzą i zaangażowaniem.