?W sali obrad Starostwa Powiatowego w Myślenicach, odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego starostowie wręczyli statuetki Prymusa oraz wyróżnienia dla najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Myślenicki.
?- Cenię osoby, które są ambitne i dążą do doskonałości, do celu który sobie wyznaczyli. Drogą do tego celu są wyróżniające wyniki w nauce, a nasze dzisiejsze spotkanie potwierdza Waszą ciężką pracę. Mam przyjemność nagrodzić dziś Prymusów i uczniów wyróżniających się. Gratuluję Wam nie tylko tak wysokich wyników w nauce, ale przede wszystkim wytrwałości, że w okresie pandemii zakończyliście ostatni rok szkolny z tak fantastycznymi sukcesami. Dziękuje także Waszym dyrektorom, nauczycielom i rodzicom, którzy prowadzą Was przez drogę kształcenia - mówił podczas spotkania starosta Józef Tomal.
?Statuetkę Prymusa przyznano w trzech kategoriach - liceów, techników i branżowych szkół I stopnia - o jej otrzymaniu decydowała średnia ocen oraz dodatkowe osiągnięcia uczniów.
?W tym roku Nagrodę Statuetkę Prymusa otrzymała również uczennica naszego Zespołu Szkół, Katarzyna Mastalerz, średnia ocen 5,5 – uczennica branżowej szkoły I stopnia w ZS w Dobczycach.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Myślenicach - Powiat Myślenicki (tekst i fot.)