W październiku  na terenie  naszego  Zespołu  Szkół odbywały się zawody  STRONG BUILDER NINJA EDITION VOL.2, w których wzięło udział  29 uczestników a wśród nich 4 dziewczęta, które, podobnie jak chłopcy, stanęły na wysokości zadania, wykazując się odwagą i kondycją.

Zwycięzcą  toru ninja (czyli „Last Man Standing”) został MATEUSZ MAKUSEK z klasy 3L2g.

Na drugim miejscu uplasował się KRYSTIAN MIKA z 2L1p.

Trzecie miejsce zajął TOMASZ CHLEBDA z 2T3p tym samym ratując honor klas budowlanych.

W drużynowym przeciąganiu liny bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy 3EMg: Kamil Chrast, Szczepan Cielecki, Michał Sawski i Kamil Piwowarczyk.

Tor ninja przygotował i pierwszy przetestował Józef Panuś,  pracownik techniczny naszego ZS, uczestnik dwóch edycji programu Ninja Warrior Polska (w montażu pomagali uczniowie klasy 3T3p). Nad sprawnym przebiegiem Dnia Budowlańca czuwał główny organizator, nauczyciel pracowni budowlanej Andrzej Pudlik, a nagrody ufundowała Rada Rodziców Zespołu Szkół, firma Komatsu i anonimowi sponsorzy.

Zdjęcia z kolei są zasługą obszernej fotorelacji  Izy Miki i Michała Mroza z kl. 4T3.