Tegoroczny Powiatowy Konkurs Poezji i Piosenki "3xM - Miłość Młodość Marzenia", przybrał nieco inną formułę, niż w latach poprzednich. Powód – pandemia i ograniczenia epidemiczne, które wymusiły na organizatorach zmianę regulaminu.
Do konkursu uczniowie szkół podstawowych i średnich z powiatu myślenickiego, mogli przystąpić, wysyłając zgłoszenie z nagranie swojego występu: recytacji lub piosenki.
Do konkursu nadesłano 25 zgłoszeń. Dodatkowo wpłynęły trzy zgłoszenia, które jury obejrzało poza konkursem: dwa zgłoszenia ze Szczecina, jedno poza kategorią wiekową.
Uczestników oceniało profesjonalne jury: reżyser Agnieszka Tola Słomka, polonistka Justyna Dudzik (nauczycielka ZS Dobczyce, muzyk Andrzej Pudlik (także nauczyciel ZS Dobczyce).
W kategorii recytacja, wśród uczestników szkół podstawowych pierwsze miejsce przyznano Agacie Klimali z
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dobczycach
; drugiego i trzeciego miejsca nie przyznano. Wyróżnienie otrzymała Julia Sadkiewicz z
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Dobczycach
. W tej samej kategorii, wśród uczestników reprezentujących szkoły średnie, przyznano pierwsze miejsce, które otrzymała Katarzyna Sala z
Liceum Ratownicze w Zespole Szkół w Dobczycach
. Drugiego i trzeciego miejsca nie przyznano.
W kategorii muzycznej, wśród szkół podstawowych, pierwsze miejsce zdobyła Zuzanna Węglarz z
, drugie – Alicja Janik z
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dobczycach
, trzecie – Wiktoria Kaletka z
.
Wśród uczniów szkół średnich, pierwsze miejsce wyśpiewał Dominik Oskwarek z
, drugie – duet Izabela Bałucka Dominika Węgrecka z
I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Myślenicach
. Trzeciego miejsca nie przyznano.
Wręczenie nagród w konkursie odbędzie się w Zespole Szkół w Dobczycach, kiedy zniesione zostaną obostrzenia. O terminie wręczenia nagród poinformujemy zainteresowanych. Każdy z uczestników otrzyma dyplom za udział, który przesłany zostanie na adres szkoły.
Dziękujemy za przesłane zgłoszenia i udział w konkursie. Gratulacje dla wszystkich uczestników, dla rodziców, którzy pomagali swoim dzieciom w nagraniach, dla opiekunów – nauczycieli, którzy podpowiadali repertuar, zachęcali do udziału w konkursie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli spotkać się na żywo, w Dobczycach, w Zespole Szkół.
info: FB