1 września we wtorek w naszej szkole odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 (w tym dniu miały miejsce spotkania młodzieży szkolnej z wychowawcami), zainaugurowane poniedziałkową popołudniową mszą św. w kościele MB Wspomożenia Wiernych w Dobczycach.

Po kilkumiesięcznym nauczaniu zdalnym, spowodowanym pandemią koronawirusa, wracamy do edukacji w szkolnych salach, przestrzegając obowiązujących na terenie Zespołu Szkół zasad bezpieczeństwa, ustalonych podczas funkcjonowania szkoły w czasie pandemii.

W rozpoczętym dopiero co roku szkolnym w naszej placówce szkolnej funkcjonują 3 szkoły:

• I Liceum Ogólnokształcące (klasa mundurowa, klasa policyjna, klasa ratownicza i klasa strażacka),
  • Technikum Nr 1 (technik informatyk, technik mechatronik, technik elektronik, technik elektryk, technik budownictwa, technik fryzjer, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik technologii żywności)
  • Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 1 (kucharz, elektromechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz klasa wielozawodowa)

Do naszego Zespołu Szkół w br. szkolnym dołączyło około  240 uczniów, którzy podejmą naukę w 8 oddziałach klas pierwszych (po szkole podstawowej).  Łącznie bieżący rok szkolny rozpocznie w naszym Zespole 1068 uczniów w 37 oddziałach.