Rozpoczął się, obchodzony corocznie w październiku, Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.  Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r. i ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi „Wyobraź sobie”.

W ramach obchodów MMBSz zapraszamy uczniów do włączenia się w akcję i do odwiedzenia biblioteki, zapoznania się z księgozbiorem oraz do korzystania ze zbiorów.

Zapraszamy również do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Czytać można wszędzie”.

Święto bibliotek w naszej szkole rozpoczęliśmy od okolicznościowej gazetki, znajdującej się na
korytarzu,  przygotowanej z okazji MMBSz. O kolejnych działaniach, związanych z tym świętem, będziemy informować na bieżąco.