Nasza szkoła ponownie wzięła udział w IV edycji najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce "Jak nie czytam, jak czytam".

7 czerwca uczniowie przynieśli swoje ulubione książki i od godz. 10 w salach lekcyjnych, korytarzach i w innych miejscach na terenie szkoły odbywało się kilkunastominutowe czytanie. W tym roku do akcji w naszej placówce dołączyły przedszkolaki z grupy „Zające” z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Dobczycach, mali goście wysłuchali bajki, przeczytanej przez Kingę Kowalczyk z kl. 2LO2 oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Koordynatorami akcji w ZS byli nauczyciele bibliotekarze, w organizację włączyli się również członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz nauczyciele i Dyrekcja szkoły.

Organizatorzy dziękują uczniom zaangażowanym w akcję: Paulinie Słodkiej, Radkowi Boczoniowi, Karolinie Nicie, Kindze Kowalczyk, Milenie Kuchcie, Adrianowi Sędzikowi oraz Michałowi Mrozowi. Podziękowania należą się również uczniom, którzy włączyli się do akcji czytania książek oraz zaangażowanym nauczycielom.