14 marca, w czwartek, w naszym Zespole Szkół  miał miejsce Dzień Otwarty, podczas którego od godz. 9 do 14.30  gościliśmy odwiedzających nas gimnazjalistów i ośmioklasistów. W tym samym czasie w hali Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach odbywały się XVI Targi Edukacyjne Powiatu Myślenickiego, na których nasza szkoła również się zaprezentowała.

Podczas Dnia Otwartego w  naszym Zespole uczniowie klas III gimnazjum oraz ośmioklasiści mieli okazję m.in. obejrzeć niektóre urządzenia i systemy, wykorzystywane w czasie zajęć praktycznych, degustować pyszne przekąski, skorzystać z zabiegów fryzjerskich, wszyscy mogli również zwiedzić naszą szkołę. Grono Pedagogiczne i młodzież ZS udostępniła do dyspozycji uczniów warsztaty, pracownie szkolne, czytelnię multimedialną i bibliotekę, jak również zaplecze sportowe.

Z tej okazji społeczność szkolna przygotowała również w sali gimnastycznej promocyjne stoiska, prezentujące wszystkie kierunki kształcenia zawodowego w naszej szkole, zapoznając gimnazjalistów z różnorodną i bogatą ofertą „Tischnera”. Gustownie i z rozmachem urządzone stoiska podobały się odwiedzającym ZS uczniom z Niegowici, Głogoczowa, Lipnika, Wiśniowej, Stróży, Krzesławic, Węglówki (grupy zorganizowane) oraz Wieliczki, Gdowa, Dobranowic, Raciechowic, Raciborska, Szczyrzyca, Gruszowa (pojedyncze osoby z rodzicami).

Całość koordynował nauczyciel przedmiotów zawodowych Andrzej Pudlik, przewodniczący  zespołu ds. promocji, a profesjonalnym oprowadzaniem i udzielaniem informacji o naszej szkole zajęli się uczniowie.

 

Praktyki w Londynie

Back to top