Potrzebna krew !

Mateusz, mąż i ojciec dwójki dzieci (4 lata, pół roku)jest na oiomie od trzech tygodni, jest to bliska osoba dla naszego ucznia, miał już dwa razy przetaczaną krew i czeka go kolejna. Krew dla niego jest sprowadzana z Krakowa (0Rh-), szpital ma duże braki w zapasach przez COVID ... każda grupa krwi jest potrzebna

Jeżeli możesz to proszę oddaj krew w Myślenickim szpitalu, wypełnij karteczkę z dopiskiem , Dla Mateusza Hanusiaka „❤️

Krew można oddawać od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 12.30 tel. 122730220 trzeba być zdrowym, dużo pic dzień przed i w dniu oddania krwi , zjeść obfite śniadanie jeżeli ktoś ma ochotę wybrać się w więcej jak 3-5 osób to proszę dajcie wcześniej znać Dziękuje z góry wszystkim

 Kolejny raz nasz Zespół Szkół bierze udział w akcji promującej czytelnictwo „Upoluj swoją książkę". Dzięki trwającej przez cały listopad akcji, nasza społeczność uzyskała dostęp do 12 światowych bestsellerów w formie elektronicznej za darmo do 30 listopada br.

Książki, które znalazły się w akcji Czytaj PL 2020:

1. Jakub Ćwiek „Topiel”

2. Wojtek Drewniak „Historia Bez Cenzury” 5

3. Paulina Hendel „Strażnik”

4. Mikołaj Łoziński „Stramer”

5. Karolina Macios „Czarne morze”

6. Andri Snær Magnason „O czasie i wodzie”

7. Jakub Małecki „Horyzont”

8. Robert Małecki „Zadra”

9. Remigiusz Mróz „Głosy z zaświatów”

10. Dominika Słowik „Zimowla”

11. Stefanie Stahl „Kochaj najlepiej jak potrafisz”

12. Mariusz Szczygieł „Nie ma”

Życzymy przyjemnej lektury!

25 września  br. już po raz 48. w naszym Zespole Szkół odbywała się Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Do oddania krwi  zgłosiło się 51 osób, a krew oddały 32 - zebrano 14,4 litrów krwi. Podczas 48 dotychczasowych akcji oddawania krwi w ZS zebrano łącznie 919,05 litrów tego bezcennego płynu.

Do oddania krwi zgłosili się uczniowie z klas: 3L1, 3L2, 3T1, 3T2, 3T4, 3M, 4T1, 4T2, 4T3 oraz osoby spoza szkoły i nauczyciele.

Opiekę nad akcją honorowego oddawania krwi sprawowali jak zawsze organizatorzy: P. Ewa Mikołajczyk, P. Jacek Mikołajczyk i P. Danuta Ścibor, którzy dziękują wszystkim krwiodawcom i zapraszają na kolejną AHK, która odbedzie się 4 grudnia 2020 r. w Zespole Szkół.

Jak co roku społeczność naszego Zespołu Szkół brała udział w tradycyjnej sztafecie na trasie Wiśniowa – Dobczyce, Szlakiem Walk Partyzantów AK i BCh, organizowanej po raz 37. dla uczczenia przypadającej 18 września  rocznicy pacyfikacji Wiśniowej i Lipnika, przeprowadzonej przez oddziały hitlerowskie we wrześniu 1944 roku.

W tym roku Puchar Przechodni Partyzantów trafił do naszego Zespołu Szkół, który wygrał bieg w kategorii szkoły średnie, a opiekunami uczniów „Tischnera” byli nauczyciele wychowania fizycznego, Dominika Bałuk-Cienkosz i Mirosław Grandys.

Zaszczytne 3. miejsce zajął Krystian Flak z kl. 2T3g naszego Zespołu Szkół, który indywidualnie przebiegł całą trasę.

W sztafecie w kategorii "Inne organizacje" wzięła również udział drużyna Nauczycieli ZS Dobczyce.

Praktyki w Londynie

Back to top