Uczniowie technikum mechatronicznego Michał Serafin (4T2g), Szczepan Ślęczek oraz Wojciech Wolicki (obaj 4T2p) pod opieką P. Macieja Machnickiego - nauczyciela przedmiotów mechatronicznych, zajęli I miejsce w kategorii: automatyka/robotyka pracą PIPELINER - robot inspekcyjny do rur z technologią VR w XII Małopolskim Konkursie Własnych Prac Technicznych w Krakowie.

Nasi mechatronicy po raz trzeci najlepsi w województwie!

Serdeczne gratulacje!!!

Twoja krew, moje życie

               17 marca  br. w naszym Zespole Szkół im. ks. Józefa Tischnera, miała miejsce kolejna,  53. Akcja Honorowego Krwiodawstwa.
Podczas dzisiejszej akcji krew oddało 30 dawców – zebrano 13,5 l krwi. W ciągu 53 dotychczasowych akcji oddawania krwi w ZS zebrano łącznie 979,35 l tego bezcennego płynu.

Nasza młodzież szkolna  kolejny raz pokazała, że kieruje się empatią,  jest wrażliwa na potrzeby innych i  nieobce jest jej poczucie odpowiedzialności za los chorych, cierpiących i potrzebujących.

Opiekę nad akcją oddawania krwi sprawowali jak zawsze organizatorzy: P. Ewa Mikołajczyk, i P. Danuta Ścibor, oraz P. Agnieszka Stoch, którzy dziękują wszystkim krwiodawcom i zapraszają na kolejną AHK w naszym Zespole Szkół.      

Kolejne akcje odbędą się w następujących terminach:     26.09.2023 r., 06.12.2023 r., 15.03.2024 r.   

                                                         (bd)

Serdecznie zapraszamy do udziału w Powiatowym Konkursie Poezji i Piosenki 3XM Miłość, Młodość, Marzenia.

Uczestnicy konkursu recytują wiersz lub wykonują piosenkę (w języku polskim), w których motywem przewodnim będzie miłość lub młodość lub marzenia (lub wszystkie trzy). Uczestnicy, którzy chcą wziąć udział w konkursie, zobowiązani są do dostarczenia do sekretariatu ZS w Dobczycach (osobiście lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) zgłoszenia (na załączniku do regulaminu) w terminie do 23 marca 2023 (do godz. 15). Przesłuchania konkursowe odbędą się 27 marca 2023 roku o godz. 8.30 w auli ZS w Dobczycach

Regulamin

Karta uczestnictwa

Dnia 9 marca 2023 r. uczniowie klas mundurowych 3L1p i 4L1p wzięli udział w wycieczce do Sejmu RP, organizowanej przez Biuro Poselskie posła na Sejm Władysława Kurowskiego. Wycieczka była nagrodą dla uczniów, biorących udział w konkursie Wiedzy o Sejmie.

Opiekunowie: P. Anna Urgacz i P. Jolanta Barańska

Źródło: Klasa mundurowa Zespołu Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach

9 marca 2023r. odbyła się w naszej szkole konferencja zorganizowana przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach „Na ratunek całą dobę – Interwencja Kryzysowa w Myślenicach – Nadzieja, Pomoc, Zmiana" – temat szczególnie nam, jako szkole bliski, gdyż na co dzień w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej nasi specjaliści wspierają uczniów i rodziców w różnego rodzaju sytuacjach kryzysowych, a od roku – od kiedy napływają do Polski, w tym do Dobczyc i okolic ukraińscy uchodźcy, wspieramy i pomagamy również rodzinom ukraińskim.  

Nasza współpraca z OIKiP trwa od momentu powstania Ośrodka. Otrzymujemy pomoc w rozwiązywaniu wszelkich problemów i sytuacji kryzysowych naszych uczniów i ich rodzin, na którą możemy liczyć niezależnie od pory dnia czy nocy. 

W konferencji udział wzięło ponad 70 zaproszonych gości, prelegentów oraz wiele osób z całej Polski, którzy uczestniczyli w konferencji online, bowiem wydarzenie było transmitowane na żywo.

Dziękujemy naszym uczniom oraz nauczycielom klas gastronomicznych za przygotowanie cateringu oraz klasom mundurowym, wraz z opiekunami, za sprawną organizację i zabezpieczanie wydarzenia. Świetna organizacja i doskonała obsługa zrobiła duże wrażenie na naszych gościach.

AI

Praktyki w Londynie

Back to top