13 grudnia br. już po raz 46. w Zespole Szkół w Dobczycach odbywała się Akcja Honorowego Krwiodawstwa.

Do oddania krwi  zgłosiły się 44 osoby, a krew oddało 37, łącznie zebrano 16,65 litrów krwi. Podczas 46 dotychczasowych akcji oddawania krwi w ZS zebrano łącznie 892,95 litrów tego bezcennego płynu.

Opiekę nad akcją honorowego oddawania krwi sprawowali jak zawsze organizatorzy: Ewa Mikołajczyk, Jacek Mikołajczyk i Danuta Ścibor, którzy dziękują wszystkim krwiodawcom i zapraszają na kolejną AHK, która odbędzie się 6 marca 2020 r.

Pod koniec listopada w naszym Zespole miał miejsce Szkolny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Dobczycach.

Dziewczęta:

1 miejsce Patrycja Jania, kl. 2LO2

2 miejsce Patrycja Piech, kl. 1TGg

3 miejsce Karolina Stefanik, kl. 2LO2

Chłopcy:

1 miejsce Filip Trzepaczka, kl. 1L1g

2 miejsce Mateusz Krupa, kl. 3T3

3 miejsce Hubert Płachta, kl. 4T1

Wyłonieni z turnieju zwycięzcy wzięli udział w Licealiadzie, zajmując drużynowo 3. miejsce (chłopcy i dziewczęta).

Rozegrany został również mecz o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu, w ramach corocznego Memoriału im. Gabriela Syrka w tenisie stołowym, w którym nasi uczniowie pokonali drużynę LO im. T. Kościuszki w Myślenicach, zdobywając Puchar. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Myślenicach.

W naszym Zespole miały miejsce ćwiczenia dowódczo– sztabowe, w których udział brali m.in. policjanci i strażacy oraz Malta Służba Medyczna.

Alarm bombowy i ewakuacja to elementy ćwiczeń, mających usprawnić współpracę służb w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia.

Zapraszamy do zapoznania się z nowym numerem szkolnej gazetki, pierwszym w tym roku szkolnym.

Prezentujemy m.in. twórczość uczniów, wywiad z nauczycielem geografii w naszym Zespole Szkół, Panem Jackiem Mikołajczykiem, informacje o sporcie i wolontariacie u Tischnera a także wspomnienia uczniów z pobytu w Versmold, kącik kulinarny, kącik fryzjersko-kosmetyczny oraz jak zawsze informacje o niektórych wydarzeniach z życia Zespołu Szkół.

Redaktorem naczelnym „Niecodziennika” od trzech lat jest Kinga Kowalczyk z kl. 3LO2, Paulina Jania z kl. 3TG kontynuuje redakcyjną współpracę, natomiast w tym roku szkolnym do redakcji dołączyło kilku uczniów, Anna Zając z kl. 3TG i pierwszoklasiści: Mateusz Poradzisz kl. 1T1g, Sara Sowa kl. 1T2p , Agata Górnisiewicz kl. 1WKg i Weronika Worwa kl. 1LO1g.

W naszym "Niecodzienniku" każdy znajdzie coś dla siebie!

http://technikumzs.pl/gazetka/publikacje/nr28.pdf?fbclid=IwAR1niRdmfF2XiAiNDj9G1Uz1_h4rJB0g9GUpguhHiIvb6jMFBMKUzIg_Joo

20 listopada br. kolejny raz w naszym ZS odbywał się VI Festiwal Zawodów, podczas którego zaprezentowały się klasy o profilu zawodowym, firmy działające w Dobczyckiej Strefie Przemysłowej oraz instytucje wspierające przedsiębiorczość i rozwój zawodowy, a także przedstawiciele Straży Pożarnej i Policji .

Młodzież szkół podstawowych, odwiedzająca naszą szkołę podczas Festiwalu, wzięła udział w warsztatach zawodoznawczych m.in. w zakresie gastronomii, mechatroniki, fryzjerstwa...

Festiwal Zawodów skierowany jest przede wszystkim do przedsiębiorców i zakładów zlokalizowanych w najbliższej okolicy, uczniów naszej szkoły oraz szkół podstawowych, a jego celem jest m.in. przedstawienie oferty i charakteru produkcji okolicznych firm i zakładów a także oferty kształcenia technicznego  i zawodowego w Zespole Szkół .

Praktyki w Londynie

Back to top