Przebieg praktyk

Wszyscy uczniowie odbywali praktyki w rzeczywistym środowisku pracy, w przedsiębiorstwach zlokalizowanych w różnych dzielnicach i częściach Londynu. W czerwcu były to trzy grupy zawodowe: technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik technologii żywności, we wrześniu: technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik usług fryzjerskich. Informatycy uczestniczyli w stażach w firmach informatycznych, serwisowo-usługowych, takich jak  Oxfam Stanmore Zettabyte IT, Stamford Hill Computers, Prontaprint Harrow, Prontaprint Chiswick, Prontaprint East Sheen, PC MACgicians, Paiwand, KF Computers and Imaging, IT Soho/Aid My PC, Whitefield School, Commun-IT, FCL COLLEGE Pitman Training Centre Wembley, BHF Shop Cricklewood Furniture and Electrical Store, National Algerian Centre, AbilityNet. Londyn to wielokulturowe miasto, tak więc uczniowie z gastronomii odbywali staże w restauracjach i firmach gastronomicznych specjalizujących się nie tylko w kuchni angielskiej, ale również włoskiej, francuskiej, hinduskiej czy polskiej, m. in. w Peppercom, Reynolds Cafe, Cigalon, Club Gascon, Comptoir Gascon Laduree UK, Croydon Clocktower, Il Funghetto, Autograff Grill, Sowa Restaurant, Ognisko. Pracowali w restauracjach takich znanych hoteli, jak Premier Inn Ealing, Jurys Inn Croydon, Premier Inn Harrow, Premier Inn Hammersmith, Jurys Inn Watford Hotel ekskluzywnym Moor Park Golf Club, ale również w przygotowując posiłki w domach opieki dla seniorów (Oakleigh House Nursing Home, Birchwood Grange Care Home, Parkfield House Care Home, Seymour House, The Boyne Residential Care Home).

Technicy usług fryzjerskich (trzy osoby) doskonalili swoje umiejętności zawodowe w salonach fryzjerskich: Hob Baker Street, Essensuals Hairdressing, Hair Lounge.