Zespół Szkół w Dobczycach

Main Menu

Zespół Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach                                                                                                                                             

To szansa dla osób operatywnych i ambitnych.

 

Elektryk to osoba poważna, ostrożna, przewidująca, ale odpowiedzialna, wytrwała i odporna na stres i warunki pracy – silna osobowość. Zawód elektryka jest zawodem, który wymaga ciągłego myślenia i skupiania się nad tym co się robi. Praca elektryka wiąże się z dużą odpowiedzialnością za bezpieczeństwo ludzi korzystających z sieci energetycznej czy też nadzorowanych przez niego urządzeń.

                 

     

   

Technik elektryk jest przygotowywany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

1) wykonywania, uruchamiania i konserwacji (dokonywania pomiarów, regulacji parametrów i oceny stanu technicznego) instalacji elektrycznych i układów automatyki;

2) montowania i uruchamiania maszyn i urządzeń elektrycznych;

3) wykonywania konserwacji instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych;

4) eksploatowania instalacji elektrycznych, maszyn i urządzeń elektrycznych.

Miejsce pracy elektryka

Jest wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z prądem: na budowie wykonując nowe instalacje, w pogotowiu energetycznym gdzie będzie usuwał awarie, w zakładzie pracy odpowiadając za urządzenia i sieć energetyczną na jego terenie, w serwisie samochodowym zajmując się elektromechaniką samochodową, w serwisie AGD –naprawą i konserwacją urządzeń elektrycznych gospodarstwa domowego, lub jako sprzedawca sprzętu elektrycznego.

Technik elektryk uczestniczy w projektowaniu i konstruowaniu, produkcji, montażu, eksploatacji, naprawach i utrzymywaniu w ruchu aparatury, maszyn i urządzeń elektrycznych oraz systemów zasilania energią elektryczną. Zajmuje się również pracami i badaniami o charakterze elektrotechnicznym, może też świadczyć pomoc techniczną przy pracach badawczo-rozwojowych dotyczących aparatury, maszyn i urządzeń elektrycznych.

Wycieczki przedmiotowe:

Zadzwoń do nas
tel.(12 ) 27 - 10 - 181, 27 - 10 - 185, fax (12) 27 - 11 - 072

              

       

   

E-MAIL
sekretariat@dobczyce.edu.pl

Odwiedź nas
ul. Szkolna 20 A, 32-410 Dobczyce

Back to top