• swieta
  • slider3
  • slider4
  • slidermech

„Nie pytaj, co Tobie da, lecz co Ty możesz zrobić dla niej”

W czwartek, 8 listopada, cała społeczność Zespołu Szkół  świętowała 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystej akademii, która miała miejsce w dobczyckim RCOS-ie, przygotowanej przez polonistkę Agnieszkę Majkę-Knap i nauczycielkę historii Annę Urgacz, uczestniczyli zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele służb mundurowych – brygadier Bartłomiej Siepak (Państwowa Straż Pożarna w Myślenicach), komendant Krzysztof Mięsowski  (Komisariat Policji w Dobczycach), podpułkownik Jerzy Krygier, przedstawiciele  Rady Rodziców ZS oraz placówek kulturalno-oświatowych.

W widowisku,  łączącym fakty z historii Polski z piosenką i tańcem wystąpiła utalentowana tischnerowska młodzież, która zabrała zgromadzoną publiczność w podróż w czasie do listopadowych dni 1918 roku.

W inscenizacji wystąpił szkolny chór (kl. 2L1 i 3L1) pod przewodnictwem absolwentki ZS, dyrygent Marty Włodarczyk, z solistami Weroniką Kamyczurą i Krzysztofem Leśniakiem z kl. 2T2.  Jakub Moskwa (2EM) wykonał napisaną przez siebie, specjalnie na tę okazję piosenkę. Dziennik poprowadzili Kacper Pajka z 2L2 i Patrycja Barglik z 3L1. Do powstania akademii bardzo przyczynili się również uczniowie z kl. 2L2: Bartłomiej Balinka, Magdalena Wrzyszcz, Maciej Jeger, Dominika Małecka, Kinga Kowalczyk, Maciej Polewka i Kamila Sielawa.

Dziewczęta z kl. 1L2 zatańczyły swój własny układ choreograficzny: Iza Skorut, Dominika Jędrzejowska, Ania Topa, Kamila Panuś, Karolina Świebocka, Natalia Grabowska, Patrycja Gogól i Emilia Kącka.

Kacper Ścibor,  absolwent ZS, zadbał o oprawę muzyczną a Szymon Machajski z kl. 2T1 o  kwestię techniczną imprezy, natomiast scenografia była  zasługą nauczycielki matematyki Joanny Dudzik.

Całość poprowadzili Arkadiusz Cieżak z kl. 2L1 i Joanna Drożdż z kl. 1L2.

Odwiedź nas ul. Szkolna 20 A, 32-410 Dobczyce