• slider2.1
  • slider2
  • slider3
  • slider4

Pod takim hasłem odbywał się przypadający w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, zainaugurowany  w bibliotece dobczyckiego Zespołu Szkół wystawą „Od słowa do słowa… o Dobczycach mowa”, udostępnioną dla społeczności szkolnej do zwiedzania.

Ekspozycja składała się z 14 plansz, zawierających ilustracje i wiersze, dotyczące naszego regionu, wybrane z książki o tym samym tytule. Ogromną radość sprawiły nam przedszkolaki z zaprzyjaźnionego Przedszkola Samorządowego nr 3 z grupy Zajączki, które pod opieką wychowawczyni Pani Krystyny Pudlik również odwiedziły tischnerowską bibliotekę i oglądnęły wystawę.

Październikowe święto bibliotek  ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Z tej okazji biblioteka ZS podejmowała szereg działań, związanych z promocją czytelnictwa oraz zachęcających do sięgnięcia po książkę,

Został zorganizowany konkurs  na logo biblioteki szkolnej, przeprowadzono również  konkurs czytelniczy na recenzję ulubionej książki. Miała miejsce również akcja “Słodki czwartek w bibliotece” – do każdej wypożyczonej książki dołożone były słodycze. Dzięki życzliwości dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach, udało się zorganizować pogadanki w MBP. Pan Paweł Piwowarczyk prowadził cykl spotkań  dla maturzystów Zespołu Szkół, zapoznając ich z księgozbiorem, działalnością i funkcjonowaniem biblioteki publicznej.

W ramach obchodów MMBSz nauczyciele bibliotekarze zapraszali  uczniów do włączenia się w akcje i konkursy, organizowane przez naszą bibliotekę. Październikowe święto bibliotek zakończyło się, my jednak nadal zachęcamy wszystkich Czytelników tischnerowskiej książnicy do odwiedzenia biblioteki, zapoznania się z nowościami wydawniczymi oraz do korzystania ze zbiorów .

Odwiedź nas ul. Szkolna 20 A, 32-410 Dobczyce