• slider2.1
  • slider4

Kto czyta książki, żyje podwójnie Umberto Eco

Szanowni Państwo!

Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, że biblioteka Zespołu Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach wzbogaciła swój księgozbiór o nowe, atrakcyjne pozycje, zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  Nasza placówka szkolna otrzymała 15 tysięcy złotych na zakup nowości wydawniczych.  (12 tys. to kwota wnioskowana z programu rządowego, natomiast 3 tys. stanowi wkład Starostwa Powiatowego w Myślenicach).

Nauczyciele bibliotekarze zasięgnęli opinii rodziców oraz samorządu szkolnego  jak również propozycji młodzieży, konsultowano się również z Miejską Biblioteką Publiczną w Dobczycach, w sprawie  preferencji czytelniczych młodzieży - związku z tym zostały zakupione książki do biblioteki szkolnej, placówka przystąpiła również do szeregu działań związanych z NPRCz, promujących czytelnictwo.

Argumentów przemawiających za rozwijaniem nawyków czytelniczych jest wiele.

Kto czyta:

ma mniejsze problemy ze skupieniem uwagi

szybciej zapamiętuje nowe informacje

umie poprawnie wyrażać swoje myśli i uczucia

osiąga lepsze wyniki w nauce

powiększa swój zasób słownictwa

łatwiej kojarzy fakty

Drodzy Rodzice, zachęcamy Was gorąco, abyście rozwijali i podtrzymywali zainteresowania czytelnicze Waszych dzieci. Pamiętajcie, że w doborze odpowiedniej książki zawsze pomogą Wam nauczyciele bibliotekarze.

Bibliotekarze  Zespołu Szkół im. ks. J. Tischnera w Dobczycach

Odwiedź nas ul. Szkolna 20 A, 32-410 Dobczyce