W Zespole Szkół w Dobczycach społeczność szkolna od wielu lat oddaje krew dla ratowania ludzkiego życia, dzieląc się w ten sposób cząstką siebie. W grudniu br. już po raz 43. uczniowie i nauczyciele „Tischnera” wzięli udział w Akcji Honorowego Krwiodawstwa. Tym razem drogocenny płyn oddało 27 dawców,  zebrano ogółem 12,15  l krwi.

Do oddania krwi zgłosiły się: klasy 3L1, 3L2, 3T1, 3T2, 3T4, 3M, 4T1, 4T2, 4T3 osoby spoza szkoły i nauczyciele. Najwięcej uczniów zgłosiło się z klasy: 3T2 (4 osoby).

Opiekę nad akcją honorowego oddawania krwi sprawowali jak zawsze organizatorzy: Ewa Mikołajczyk, Jacek Mikołajczyk i Danuta Ścibor.

Podczas 43 dotychczasowych akcji oddawania krwi w ZS zebrano łącznie 842,1 l tego bezcennego płynu.

Organizatorzy dziękują wszystkim krwiodawcom i zapraszają na kolejną AHK, która odbędzie się w Dzień Kobiet 8 marca 2019 r.