Zespół Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach

 • slider2.1
 • cukiernik
 • mechanik
 • monter
 • selektronik
 • selektryk
 • budowlanka
 • fryzjerki
 • gastronomia
 • mundurówka
 • slider1
 • slider2
 • slider3
 • slider4

„Nie pytaj, co Tobie da, lecz co Ty możesz zrobić dla niej”

W czwartek, 8 listopada, cała społeczność Zespołu Szkół  świętowała 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystej akademii, która miała miejsce w dobczyckim RCOS-ie, przygotowanej przez polonistkę Agnieszkę Majkę-Knap i nauczycielkę historii Annę Urgacz, uczestniczyli zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele służb mundurowych – brygadier Bartłomiej Siepak (Państwowa Straż Pożarna w Myślenicach), komendant Krzysztof Mięsowski  (Komisariat Policji w Dobczycach), podpułkownik Jerzy Krygier, przedstawiciele  Rady Rodziców ZS oraz placówek kulturalno-oświatowych.

W widowisku,  łączącym fakty z historii Polski z piosenką i tańcem wystąpiła utalentowana tischnerowska młodzież, która zabrała zgromadzoną publiczność w podróż w czasie do listopadowych dni 1918 roku.

W inscenizacji wystąpił szkolny chór (kl. 2L1 i 3L1) pod przewodnictwem absolwentki ZS, dyrygent Marty Włodarczyk, z solistami Weroniką Kamyczurą i Krzysztofem Leśniakiem z kl. 2T2.  Jakub Moskwa (2EM) wykonał napisaną przez siebie, specjalnie na tę okazję piosenkę. Dziennik poprowadzili Kacper Pajka z 2L2 i Patrycja Barglik z 3L1. Do powstania akademii bardzo przyczynili się również uczniowie z kl. 2L2: Bartłomiej Balinka, Magdalena Wrzyszcz, Maciej Jeger, Dominika Małecka, Kinga Kowalczyk, Maciej Polewka i Kamila Sielawa.

Dziewczęta z kl. 1L2 zatańczyły swój własny układ choreograficzny: Iza Skorut, Dominika Jędrzejowska, Ania Topa, Kamila Panuś, Karolina Świebocka, Natalia Grabowska, Patrycja Gogól i Emilia Kącka.

Kacper Ścibor,  absolwent ZS, zadbał o oprawę muzyczną a Szymon Machajski z kl. 2T1 o  kwestię techniczną imprezy, natomiast scenografia była  zasługą nauczycielki matematyki Joanny Dudzik.

Całość poprowadzili Arkadiusz Cieżak z kl. 2L1 i Joanna Drożdż z kl. 1L2.

 

 

 

 

 

Ukazał się nowy numer Niecodziennika - wydanie specjalne, z myślą o Rodzicach uczniów naszego Zespołu Szkół. Egzemplarze zostały rozdane na zebraniu z Rodzicami w dn. 8 listopada br.

Jest również dostępna wersja elektroniczna (konieczny Flash Player) na stronie http://redakcja.mam.media.pl/paper/qmams/ lub http://redakcja.mam.media.pl/paper/preview/niecodziennik-zs-dobczyce/18/11/15/

 W numerze m.in. kalejdoskop jesiennych wydarzeń w naszej placówce, osiągnięcia, projekty, zapoznające Rodziców z funkcjonowaniem i działalnością naszej placówki.  Wydanie specjalne „Niecodziennika” przygotowali nauczyciele bibliotekarze przy współpracy nauczycielki przedmiotów informatycznych Gabrieli Panuś.

 Zachęcamy wszystkich do lektury!

 

 

 

"100 na 100. Antologia komiksu na stulecie odzyskania niepodległości"

Jest to wyjątkowa publikacja historyczna, powstała, by uczcić odzyskanie niepodległości przez Polskę oraz uhonorować uczestników tamtych wydarzeń. Historia Polski została ukazana w formie kolorowych
komiksów, w nowoczesny sposób.

Zapraszamy Czytelników Zespołu Szkół!

Pod takim hasłem odbywał się przypadający w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, zainaugurowany  w bibliotece dobczyckiego Zespołu Szkół wystawą „Od słowa do słowa… o Dobczycach mowa”, udostępnioną dla społeczności szkolnej do zwiedzania.

Ekspozycja składała się z 14 plansz, zawierających ilustracje i wiersze, dotyczące naszego regionu, wybrane z książki o tym samym tytule. Ogromną radość sprawiły nam przedszkolaki z zaprzyjaźnionego Przedszkola Samorządowego nr 3 z grupy Zajączki, które pod opieką wychowawczyni Pani Krystyny Pudlik również odwiedziły tischnerowską bibliotekę i oglądnęły wystawę.

Październikowe święto bibliotek  ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Z tej okazji biblioteka ZS podejmowała szereg działań, związanych z promocją czytelnictwa oraz zachęcających do sięgnięcia po książkę,

Został zorganizowany konkurs  na logo biblioteki szkolnej, przeprowadzono również  konkurs czytelniczy na recenzję ulubionej książki. Miała miejsce również akcja “Słodki czwartek w bibliotece” – do każdej wypożyczonej książki dołożone były słodycze. Dzięki życzliwości dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach, udało się zorganizować pogadanki w MBP. Pan Paweł Piwowarczyk prowadził cykl spotkań  dla maturzystów Zespołu Szkół, zapoznając ich z księgozbiorem, działalnością i funkcjonowaniem biblioteki publicznej.

W ramach obchodów MMBSz nauczyciele bibliotekarze zapraszali  uczniów do włączenia się w akcje i konkursy, organizowane przez naszą bibliotekę. Październikowe święto bibliotek zakończyło się, my jednak nadal zachęcamy wszystkich Czytelników tischnerowskiej książnicy do odwiedzenia biblioteki, zapoznania się z nowościami wydawniczymi oraz do korzystania ze zbiorów .

Kto czyta książki, żyje podwójnie Umberto Eco

Szanowni Państwo!

Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, że biblioteka Zespołu Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach wzbogaciła swój księgozbiór o nowe, atrakcyjne pozycje, zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  Nasza placówka szkolna otrzymała 15 tysięcy złotych na zakup nowości wydawniczych.  (12 tys. to kwota wnioskowana z programu rządowego, natomiast 3 tys. stanowi wkład Starostwa Powiatowego w Myślenicach).

Nauczyciele bibliotekarze zasięgnęli opinii rodziców oraz samorządu szkolnego  jak również propozycji młodzieży, konsultowano się również z Miejską Biblioteką Publiczną w Dobczycach, w sprawie  preferencji czytelniczych młodzieży - związku z tym zostały zakupione książki do biblioteki szkolnej, placówka przystąpiła również do szeregu działań związanych z NPRCz, promujących czytelnictwo.

Argumentów przemawiających za rozwijaniem nawyków czytelniczych jest wiele.

Kto czyta:

ma mniejsze problemy ze skupieniem uwagi

szybciej zapamiętuje nowe informacje

umie poprawnie wyrażać swoje myśli i uczucia

osiąga lepsze wyniki w nauce

powiększa swój zasób słownictwa

łatwiej kojarzy fakty

 

Drodzy Rodzice, zachęcamy Was gorąco, abyście rozwijali i podtrzymywali zainteresowania czytelnicze Waszych dzieci. Pamiętajcie, że w doborze odpowiedniej książki zawsze pomogą Wam nauczyciele bibliotekarze.

                                             Bibliotekarze  Zespołu Szkół im. ks. J. Tischnera w Dobczycach

 

Praktyki w Londynie

Zadzwoń do nas
tel.(12 ) 27 - 10 - 181, 27 - 10 - 185, fax (12) 27 - 11 - 072
E-MAIL
sekretariat@dobczyce.edu.pl
Odwiedź nas
Odwiedź nas ul. Szkolna 20 A, 32-410 Dobczyce

Back to top