WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU PIOSENKI I POEZJI

3xM „MŁODOŚĆ-MIŁOŚĆ-MARZENIA”

 

Jury w składzie: pani Anna Stożek – redaktor naczelna miesięcznika „Tapeta”, prezes Stowarzyszenia KAT Dobczyce i nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 2 w Dobczycach; pani Magdalena Bednarska ze Szkoły Muzycznej nr 1 w Dobczycach, pani Dorota Mistarz reprezentująca Bibliotekę Publiczną w Dobczycach  oraz pani Justyna Dudzik – nauczycielka języka polskiego i prezes Stowarzyszenia Sympatyków i Absolwentów Zespołu Szkół w Dobczycach  oceniło występy recytatorskie i wokalne młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego powiatu i zdecydowało o przyznaniu następujących miejsc:

W kategorii: PIOSENKA

I MIEJSCE ex aequo:

Alan Michalik – Zespół Szkół w Dobczycach

duet: Gabriela Motyka  - Szkoła Podstawowa w Raciechowicach i Dominik Oskwarek -  Zespół Szkół w  Dobczycach

                          II MIEJSCE ex aequo:

Julia Piwowarczyk – Szkoła Podstawowa nr 2 w Dobczycach

Patrycja Irzyk- Szkoła Podstawowa nr 4 w Myślenicach

III MIEJSCE

Katarzyna Kasperek- Szkoła Podstawowa nr 4 w Myślenicach

WYRÓŻNIENIE – nagroda Stowarzyszenia KAT Dobczyce

Mateusz Kukla – Szkoła Podstawowa w Głogoczowie

 

W kategorii: POEZJA

                                               I MIEJSCE

Ireneusz Ciaputa – Szkoła Podstawowa w Trzebuni

                            II MIEJSCE

Magdalena Klakla - Szkoła Podstawowa nr 2 w Dobczycach

III MIEJSCE

Wiktoria Błaszczyk- Szkoła Podstawowa nr 2 w Dobczycach

WYRÓŻNIENIE

Natalia Kursa- Szkoła Podstawowa nr 2 w Dobczycach

 

Wszystkich nagrodzonych zapraszamy na KONCERT LAUREATÓW,  który odbędzie się w auli Zespołu Szkół 1 kwietnia   2019 roku ( poniedziałek) o godzinie 12.00.

                                                              Organizatorzy:

Ewa Kapturkiewicz,

Agnieszka Półtorak-Ryś,

Katarzyna Jąkała

20 marca 2019 w odbyły się po raz XII w naszej Szkole Powiatowe Zawody Młodzieży Szkolnej w Informatyce.

Konkurs został przygotowany przez nauczycieli przedmiotów informatycznych.

W zawodach wzięły udział 24 drużyny ze szkół podstawowych oraz 3 zespoły ze szkół gimnazjalnych Powiatu Myślenickiego:

Wyniki Szkół podstawowych zawiera poniższa tabela

Miejsce

Imię i nazwisko

Ilość pkt

Nazwa Szkoły

1

Adam Gawlikowski

94

Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Jaworniku

Łukasz Zawada

2

Artur Radwański

90

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
 w Stadnikach

Karol Banaś

3

Aleksander Grzybek

89

Szkoła Podstawowa nr 2
im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach

Mateusz Pieprzyk

4

Bartosz Słoboda

85

Szkoła Podstawowa nr 1 im. K.K.Baczyńskiego
w Dobczycach

Leon Łukaszewski

5

Mikołaj Puchała

83,5

Szkoła Podstawowa nr 2

Żaba Mateusz

im. Jana Pawła II w Dobczycach

5

Milena Przęczek

83,5

Szkoła Podstawowa
im. Marii Konopnickiej w Brzączowicach

Eliza Kordula

6

Maciej Szewczyk

83

Szkoła Podstawowa nr 2

Michał Dubrowski

im. Jana Pawła II w Dobczycach

7

Marcin Klimala

81

Szkoła Podstawowa nr 1 im. K.K.Baczyńskiego

Kacper Kania

w Dobczycach

8

Zuzanna Talarek

80,5

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Daria Radwańska

 w Stadnikach

9

Bartłomiej Wójcik

80

Szkoła Podstawowa im. Tadeusz Kościuszki w Sieprawiu

Tomasz Suder

9

Pietro Molendys

80

Szkoła Podstawowa
im. Marii Konopnickiej w Brzączowicach

Małgorzata Braś

10

Miłosz Płatek

79

Szkoła Podstawowa nr 2
im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach

Mateusz Żegleń

11

Marcelina Szewc

74,5

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Kamila Stojek

 w Stadnikach

11

Dominik Strojny

74,5

Szkoła Podtsawowa

Dawid Wojakiewicz

im. Bohaterów Tajnego Nauczania

12

Bartosz Galas

73,5

Szkoła Podstawowa im. Tadeusz Kościuszki w Sieprawiu

Michał Biela

13

Sajdak Patryk

69

Szkoła Podstawowa nr 3

Depta Piotr

im. Armii Krajowej w Pcimiu.

14

Kacper Maniecki

68,5

Szkoła Podstawowa
im. Marii Konopnickiej w Brzączowicach

Filip Wawrzusiak

15

Piotr Kraszczyński

65,5

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Trzebuni

Aleksandra Ostafin

16

Natalia Hajderek

65

Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Jaworniku

Karol Łabędzki

17

Grzegorz Folwarski

63

Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Jaworniku

Bartłomiej Dąbrowski.

18

Mikołaj Rozwadowski

61,5

Szkoła Podstawowa nr 1 im. K.K.Baczyńskiego
w Dobczycach

Jakub Piotrowski

19

Marzena Ciuś

60

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Trzebuni

Magdalena Ciuś

20

Pieron Jakub

50,5

Szkoła Podstawowa nr 3

Rapacz Marcin

im. Armii Krajowej w Pcimiu.

21

Marsalik Damian

42,5

Szkoła Podstawowa nr 4

Kniarz Mateusz

im. Armii Krajowej w Pcimiu.

 

      Wyniki Szkół gimnazjalnych zawiera poniższa tabela

miejsce

Imięi nazwisko

pkt

Szkoła

1

Dawid Jakubiak

101

Gimnazjum nr.1 im. Jana Pawła II
w Pcimiu

Mateusz Tupta

2

 Eryk Dziewoński

97

Gimnazjum
im. Jana Pawła II w Dobczycach
Opiekun Łukasz Chanek

Łukasz Kasprzycki

3

Bartłomiej Hodurek

61,5

Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Trzebuni

Maksym Kruszec

   

  Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Myślenicach. Zespołu Szkół w Dobczycach. Nagrody wręczył Wicestarosta Powiatu Myślenickiego Andrzej Pułka oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Dobczycach Bogusław Lichoń.

Serdecznie dziękujemy fundatorom nagród Szczególne podziękowania kierujemy do Piekarni Cukierni Złoty Kłos, która po raz kolejny ufundowała poczęstunek dla uczestników konkursu oraz Jerzemu Michorczykowi wraz uczniami klasy 3TG Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych za obsługę gastronomiczną  oraz  klasie 2T1 Technikum  Informatycznego za pomoc w organizacji zawodów.

Tak jak chodził Ksiądz Profesor stromymi ścieżkami, tak idziemy i my dzisiaj, bo jego śladami…

Z radością i twórczo tischnerowska społeczność uczciła pamięć o Patronie Zespołu Szkół.  Dzień Patrona w br. odbywał się w niekonwencjonalny sposób,  utalentowana młodzież zaprezentowała swoje umiejętności wokalno-muzyczne i plastyczne, realizując  swoje pasje i  zainteresowania. W ludowych strojach, z humorem, uczniowie uczestniczyli w przeglądzie piosenki ludowej, brali udział w konkursie wiedzy o Patronie,  przystrajali sale,  inspirując się filozoficznymi aforyzmami. Święto Patrona w Zespole Szkół jak zawsze skłania do refleksji nad współczesnym światem i przypomina wartości, którymi ludzie, zwłaszcza młodzi, powinni się kierować według ks. prof. Tischnera.

Wyniki konkursów:

KONKURS NA WYKONANIE PIOSENKI GÓRALSKIEJ:

I m - 1LO1, II m - 1LO2, III m - 2T3

KONKURS WIEDZY O PATRONIE:

I m - J.Róg i D.Maj (2T1), II m - K.Panuś i K. Karcz (1L2), III m - P.Serafin i T.Grzyb (3TG)

KONKURS NA NAJŁADNIEJ UDEKOROWANĄ SALĘ:

I m - 1T2, II m - 2LO2, III m - 1T3

                                                 

15  marca br. w Zespole Szkół w Dobczycach odbył się III Powiatowy Konkurs Cukierniczy „Bake  off Das große Backen - Międzynarodowe smaki u Tischnera", zorganizowany przez germanistkę Aleksandrę Szumiec i nauczycielkę pracowni gastronomicznej Agnieszkę Piłat.

W konkursie udział wzięli uczniowie szkół powiatu myślenickiego: Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach,  Zespołu Szkół Prywatnych Osińskich, Małopolskiej Szkoły Gościnności, oraz naszego Zespołu Szkół, ich zadaniem było przyrządzić po dwa desery: jeden, to autorski przepis, natomiast drugi  na podstawie receptury w j. niemieckim, „Deser Lava cake” przygotowanej przez organizatorów.  Przewodniczącą jury była Sylwia Bała finalistka polskiego programu kulinarnego "Bake Off - Ale Ciacho!” ( z wykształcenia germanistka, obecnie prowadzi swoje cukiernicze atelier w Myślenicach ). Desery oceniali również: Grzegorz Leśniak jako germanista i pasjonat dobrej kuchni oraz wicedyrektor ZS Wioletta Wyroba.  Nagrody, ufundowane przez  Starostwo Powiatowe w Myślenicach oraz firmę Wawel SA, wręczali dyrektor ZS Bogusław Lichoń oraz Magdalena Polczyk manager ds HR w firmie Wawel SA. Natomiast dodatkowa nagroda  dla uczestników, to udział w szkoleniu z deserów,  prowadzonym przez Sylwię Bałę.

Wyniki konkursu:

1.      Kinga Wojtyca - Małopolska  Szkoła Gościnności w Myślenicach

2.      Magdalena Surówka - Zespół Szkół w Dobczycach

3.      Kamila Gawor - Zespół Szkół Prywatnych Osińskich w Myślenicach

14 marca, w czwartek, w naszym Zespole Szkół  miał miejsce Dzień Otwarty, podczas którego od godz. 9 do 14.30  gościliśmy odwiedzających nas gimnazjalistów i ośmioklasistów. W tym samym czasie w hali Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach odbywały się XVI Targi Edukacyjne Powiatu Myślenickiego, na których nasza szkoła również się zaprezentowała.

Podczas Dnia Otwartego w  naszym Zespole uczniowie klas III gimnazjum oraz ośmioklasiści mieli okazję m.in. obejrzeć niektóre urządzenia i systemy, wykorzystywane w czasie zajęć praktycznych, degustować pyszne przekąski, skorzystać z zabiegów fryzjerskich, wszyscy mogli również zwiedzić naszą szkołę. Grono Pedagogiczne i młodzież ZS udostępniła do dyspozycji uczniów warsztaty, pracownie szkolne, czytelnię multimedialną i bibliotekę, jak również zaplecze sportowe.

Z tej okazji społeczność szkolna przygotowała również w sali gimnastycznej promocyjne stoiska, prezentujące wszystkie kierunki kształcenia zawodowego w naszej szkole, zapoznając gimnazjalistów z różnorodną i bogatą ofertą „Tischnera”. Gustownie i z rozmachem urządzone stoiska podobały się odwiedzającym ZS uczniom z Niegowici, Głogoczowa, Lipnika, Wiśniowej, Stróży, Krzesławic, Węglówki (grupy zorganizowane) oraz Wieliczki, Gdowa, Dobranowic, Raciechowic, Raciborska, Szczyrzyca, Gruszowa (pojedyncze osoby z rodzicami).

Całość koordynował nauczyciel przedmiotów zawodowych Andrzej Pudlik, przewodniczący  zespołu ds. promocji, a profesjonalnym oprowadzaniem i udzielaniem informacji o naszej szkole zajęli się uczniowie.

 

Praktyki w Londynie





Back to top