Zespół Szkół w Dobczycach

Main Menu

Miło nam poinformować, że również nasz Zespół Szkół włączył się  w ogólnopolską akcję  "Jak nie czytam, jak czytam", mającą na celu m.in.  promowanie czytelnictwa oraz motywowanie uczniów i  zachęcanie do sięgnięcia po lekturę. Symbolem akcji jest bicie rekordu liczby uczniów czytających w jednym momencie, ale przede wszystkim chodzi o budowanie pozytywnego wizerunku książki. To już 3. edycja tej najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce, w ubiegłym roku uczestniczyło w niej 459 409 uczniów.

W piątek 8 czerwca uczniowie „Tischnera” przynieśli lub wypożyczyli swoje ulubione książki i na lekcji trzeciej od godz. 10 w każdej sali lekcyjnej odbywało się kilkunastominutowe czytanie, poprzedzane niejednokrotnie pogadanką na temat preferencji czytelniczych. Następnie miało miejsce wspólne pamiątkowe zdjęcie z książkami na boisku szkolnym. W akcji wzięło udział 273 uczniów.

Koordynatorami akcji w ZS byli nauczyciele bibliotekarze, w organizację włączyli się członkowie SU i Wolontariatu oraz nauczyciele. Przebieg akcji sprawnie nadzorował także Bartłomiej Bodzioch z kl. 3T1. Zdjęcia na boisku i w czytelni  wykonał p. Marian Górka.

ul. Szkolna 20 A, 32-410 Dobczyce