Zespół Szkół w Dobczycach

Main Menu

Zespół Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach                                                                                                                                             

         Miło nam poinformować, że również nasz Zespół Szkół włączył się  w ogólnopolską akcję  "Jak nie czytam, jak czytam", mającą na celu m.in.  promowanie czytelnictwa oraz motywowanie uczniów i  zachęcanie do sięgnięcia po lekturę. Symbolem akcji jest bicie rekordu liczby uczniów czytających w jednym momencie, ale przede wszystkim chodzi o budowanie pozytywnego wizerunku książki. To już 3. edycja tej najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce, w ubiegłym roku uczestniczyło w niej 459 409 uczniów.

W piątek 8 czerwca uczniowie „Tischnera” przynieśli lub wypożyczyli swoje ulubione książki i na lekcji trzeciej od godz. 10 w każdej sali lekcyjnej odbywało się kilkunastominutowe czytanie, poprzedzane niejednokrotnie pogadanką na temat preferencji czytelniczych. Następnie miało miejsce wspólne pamiątkowe zdjęcie z książkami na boisku szkolnym. W akcji wzięło udział 273 uczniów.

Koordynatorami akcji w ZS byli nauczyciele bibliotekarze, w organizację włączyli się członkowie SU i Wolontariatu oraz nauczyciele. Przebieg akcji sprawnie nadzorował także Bartłomiej Bodzioch z kl. 3T1. Zdjęcia na boisku i w czytelni  wykonał p. Marian Górka.

Zadzwoń do nas
tel.(12 ) 27 - 10 - 181, 27 - 10 - 185, fax (12) 27 - 11 - 072

              

       

   

E-MAIL
sekretariat@dobczyce.edu.pl

Odwiedź nas
ul. Szkolna 20 A, 32-410 Dobczyce

Back to top