Zespół Szkół w Dobczycach

Main Menu

Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus + tym razem 15 uczniów z niemieckiej Szkoły w Gross-Gerau już po raz trzeci odbyło praktyki zawodowe w okolicznych zakładach w Dobczycach, m.in.: Sigma Elektro, Femi Sfera, Przedszkole Samorządowe Nr 1, Piekarnia - Cukiernia Złoty Kłos, zakład fryzjerski Blue, OptiBiznes Sp. zoo oraz Specjalmed. Pracodawcy wystawili im świetne referencje i chwalili za profesjonalizm.

Uczniowie gościli również w naszym ZS w ramach projektu „Deutsch-polnischer Austausch”. Uczestnicy projektu uczyli się języka polskiego na dwóch spotkaniach integracyjnych, zorganizowanych przez nauczycieli naszego Zespołu. Wspólne zabawy, śpiew, gotowanie czy spożywanie posiłków, pomogło im lepiej poznać naszą kulturę i nawiązać nowe przyjaźnie z młodzieżą z Polski. Uczniowie z Niemiec zwiedzili również Kraków, Oświęcim i Kopalnię Soli w Wieliczce.

Projekt dostarczył im narzędzi, dzięki którym zwiększą swoje szanse na znalezienie zatrudnienia zarówno na krajowym, jaki i europejskim rynku pracy. Liczymy, że również uczniowie z naszego Zespołu Szkół będą mieli możliwość podniesienia swoich kompetencji zawodowych w przedsiębiorstwach w Niemczech podczas rewizyty w przyszłym roku szkolnym.

Marta Wąsik

ul. Szkolna 20 A, 32-410 Dobczyce