Zespół Szkół w Dobczycach

Main Menu

W środę 16 maja biblioteka Zespołu Szkół gościła grupę Słoneczek (opiekun Krystyna Pudlik) z dobczyckiego Przedszkola Samorządowego Nr 3. Dzieci m.in. zwiedziły bibliotekę oraz spotkały się z młodzieżą w ramach prowadzonej już po raz 3. akcji "Czytamy w przedszkolu".

W akcję  czytania dzieciom zaangażowani się redaktorzy gazetki szkolnej "Niecodziennik" Kinga Kowalczyk i Dominika Małecka z kl. 1LO2 oraz Karolina Puchała, Paulina Serafin i Gabriela Trojańska z klasy 2TG.  W zakresie realizowanego cyklu spotkań z książką uczniowie "Tischnera" czytają przedszkolakom bajki o żółwiu Franklinie, autorstwa Paulette Bourgeois. Opowiadania są pouczające oraz zabawne, dopasowane do rozwoju dzieci wkraczających w świat literatury.

„Słoneczka” są zachwycone współpracą z młodzieżą z Zespołu Szkół, również starsze dziewczyny z chęcią poświęcają im swój czas. Wszyscy z radością oczekują kolejnych spotkań!

ul. Szkolna 20 A, 32-410 Dobczyce