Zespół Szkół w Dobczycach

Main Menu

25  kwietnia, w naszej szkole odbył się XI Powiatowy Konkurs Gastronomiczny. Do konkursu zgłosiło się pięć szkół, tematem była „Rolada w różnych odsłonach”. W jury zasiedli: Dariusz Cichy szef kuchni we włoskiej restauracji Pino w Krakowie, oraz nasz absolwent, obecnie kucharz w Dworze Sieraków, Rafał Wójtowicz. Po zakończeniu konkursu i degustacji, nadszedł czas wyłonienia zwycięzców. I miejsce zajął Paweł Leśniak – Prywatne Technikum w Myślenicach, II  - miejsce Grzegorz Słowik – uczeń naszego technikum gastronomicznego, III miejsce przyznano Błażejowi Leśniakowi z ZSTE w Myślenicach. Nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Myślenicach, wręczali  dyrektor ZS  Bogusław Lichoń oraz wicedyrektor  Wioletta Wyroba. Rywalizacja była ostra, poziom umiejętności wysoki, przygotowane potrawy cieszyły oko i podniebienie. Uczestnikom gratulujemy podjęcia wyzwania i zapraszamy za rok!

Za przygotowanie konkursu odpowiedzialne  były nauczycielki przedmiotów gastronomicznych Teresa Calik oraz Agnieszka Piłat, które w ten sam dzień prowadziły również z uczniami klasy 3TG warsztaty kulinarne dla gimnazjalistów, którzy zastanawiają się nad wyborem dalszej drogi kształcenia i odwiedzają nasz Zespół Szkół.

Agnieszka Piłat

ul. Szkolna 20 A, 32-410 Dobczyce