Zespół Szkół w Dobczycach

Main Menu

Chwile refleksji i zadumy towarzyszyły społeczności szkolnej „Tischnera” w kwietniowy poranek, podczas  uroczystości pożegnania absolwentów klas maturalnych (3LO1, 3LO2, 4T1, 4T2, 4T3, 4T4, 4TG). Dyrektor ZS, mgr inż. Bogusław Lichoń zwrócił się do maturzystów, życząc im m.in. pomyślności w dalszej drodze życiowej oraz dokonywania właściwych wyborów, natomiast  kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Myślenicach Jan Wójcik  przekazał gratulacje i poinformował o nagrodzie Starostwa Powiatowego dla Katarzyny Suder, uczennicy klasy 4T4, która została finalistką XX Olimpiady Wiedzy o Żywności.

Znaczącą częścią programu było rozdanie świadectw ukończenia szkoły z wyróżnieniem i wręczenie nagród książkowych oraz pamiątkowych dyplomów za szczególne osiągnięcia i aktywne reprezentowanie szkoły oraz za działalność w szkolnym Wolontariacie. Jak co roku, maturzyści biorący udział w zawodach sportowych zostali nagrodzeni dyplomami.

W sentymentalną wspomnieniową podróż słowno-muzyczną, stanowiącą swoisty kalejdoskop wszystkich chwil i lat, spędzonych w szkolnych murach, zabrali absolwentów ich młodsi koledzy, przygotowani przez organizatora uroczystości, historyka Adama Kapturkiewicza.

Dodatkowa uroczystość z udziałem m.in. służb mundurowych miała miejsce dla klasy mundurowej i ratowniczej, podczas której m.in. uroczyście wręczano uczniom certyfikaty.

ul. Szkolna 20 A, 32-410 Dobczyce