Zespół Szkół w Dobczycach

Main Menu

Zespół Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach                                                                                                                                             

Uczniowie klasy II TG  Jakub Bzdyl i Dawid Olesek zajęli II miejsce w Finale Międzyszkolnych rozgrywek Chłopskiej Szkoły Biznesu. Laureaci rozgrywek otrzymali cenne nagrody. Finał odbył się w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, uczestniczyli w nim  zwycięzcy etapów szkolnych wraz z opiekunami. Tegoroczna akcja swoim zasięgiem objęła 29 szkół ponadgimnazjalnych.

 

O zwycięstwie zadecydowała suma punktów uzyskanych w ramach dwóch tur rozgrywek Chłopskiej Szkoły Biznesu z nakładką ekonomia społeczna. Uczniowie naszej szkoły sprawdzili się w roli przedsiębiorców, wykazali się wyjątkową umiejętnością negocjacji, analitycznego myślenia, planowania strategii działań oraz podejmowania decyzji w warunkach konkurencji i presji czasu. Ponadto uczniowie mieli możliwość zwiedzania muzeum Armii Krajowej oraz wysłuchania prelekcji poświęconej funkcjonowaniu przedsiębiorstwa społecznego na przykładzie Fundacji  MiLA - Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych.

 

Nasza Szkoła już po raz trzeci bierze udział w akcji edukacyjnej organizowanej przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. Zajęcia warsztatowe odbywają się z wykorzystaniem ekonomicznej gry symulacyjnej „Chłopska Szkoła Biznesu”, która bazując na mechanizmach wolnego rynku, pozwala uczniom wcielić się w przedsiębiorców oraz  rozwija kompetencje społeczne uczniów. Chłopska Szkoła Biznesu angażuje emocje uczestników rozgrywki

Zadzwoń do nas
tel.(12 ) 27 - 10 - 181, 27 - 10 - 185, fax (12) 27 - 11 - 072

              

       

   

E-MAIL
sekretariat@dobczyce.edu.pl

Odwiedź nas
ul. Szkolna 20 A, 32-410 Dobczyce

Back to top