Zespół Szkół w Dobczycach

Main Menu

Przedświąteczny wtorek, 27 marca br. upłynął dla Zespołu Szkół w radosnej, uroczystej atmosferze. W tym dniu w dobczyckim RCOSie odbył się finał akcji charytatywnej "Wszystkie kolory świata"  na rzecz dzieci z krajów biednych, pod patronatem UNICEF-u, połączony z  obchodami Międzynarodowego Dnia Pokoju.

Uroczystości zostały przygotowane przez Zespół Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach, a partnerami był Powiat Myślenice, Gmina i Miasto Dobczyce, oraz MGOKiS Dobczyce; odbywały się one przez cały dzień, a jednym z najważniejszych punktów programu była  licytacja kolorowych, szmacianych lalek, przygotowanych przez nauczycieli z Zespołu Szkół, uczniów klas fryzjerskich i wolontariuszy „Klubu Tischnera”, uczniów dobczyckich szkół podstawowych, rodziców i dzieci z przedszkoli samorządowych w Dobczycach. Dochód z ich sprzedaży w całości przekazany będzie na rzecz ratowania życia dzieci z Afryki.

W programie imprezy znalazły się także inne atrakcje, m.in. Żywa Mandala Pokoju, wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Artystyczno-Edukacyjnym na Plakat o Pokoju  a także Powiatowym Konkursie Fryzjersko-Kosmetycznym dla gimnazjalistów. W ramach części artystycznej wystąpili uczniowie klas fryzjerskich z Zespołu Szkół w Dobczycach, dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 3 i Szkoły Podstawowej Nr 2.

Międzynarodowy Dzień Pokoju został zorganizowany już po raz 6.  pod kierunkiem germanistki Grażyny Trzeciak, natomiast projekt „Wszystkie Kolory Świata” przygotowała polonistka Iwona Puchała wraz z wolontariuszami oraz nauczycielki pracowni fryzjerskiej Anna Markiewicz i  Anna Gołębiowska  z uczniami klas fryzjerskich.

Celem projektu było kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury oraz zebranie środków na ratowanie życia dzieci.

ul. Szkolna 20 A, 32-410 Dobczyce