Zespół Szkół w Dobczycach

Main Menu

W wakacyjnych warsztatach w dobczyckim Zespole Szkół z udziałem wolontariuszy ze Stanów Zjednoczonych -  Orrinny Speese i  Francisa Nowickiego - wzięło udział kilkunastu uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych oraz jedna osoba dorosła.

W czasie zajęć wszyscy mieli możliwość doskonalenia umiejętności komunikacji w języku angielskim. Osoby biorące udział w warsztatach poszerzyły zasób swojego słownictwa oraz wiedzy o krajach anglojęzycznych. Wszyscy z chęcią uczestniczyli w zajęciach przeplatanych różnorodnymi grami językowymi.

Rozdanie certyfikatów osobom uczestniczącym w tygodniowych warsztatach odbyło się 13 lipca przed budynkiem Zespołu Szkół z udziałem wolontariuszy oraz dyrektora ZS Bogusłąwa Lichonia, wicestarosty Powiatu Myślenickiego Tomasza Susia,  dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach Sylwii Michalec - Jękot oraz anglistek ZS - Aleksandry Czapki i Agnieszki Półtorak-Ryś.

źródło Facebook

Księgozbiór naszej biblioteki szkolnej wzbogacił się niedawno o nową piękną publikację  o Dobczycach.  Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach podarowała nam egzemplarz  „Od słowa do słowa o Dobczycach mowa, czyli sentymentem pisane”, książkę autorstwa Marty Gruceli, wychowawczyni w Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Dobczycach, ilustrowaną przez Małgorzatę Molendys, pracującą w dobczyckiej MBP. To nie pierwsza pozycja, którą biblioteka  Zespołu Szkół im. ks. J. Tischnera otrzymała od Dyrekcji i pracowników Miejskiej  Biblioteki  Publicznej.

Dziękujemy za wsparcie i współpracę!

ul. Szkolna 20 A, 32-410 Dobczyce