Zespół Szkół w Dobczycach

Main Menu

Zespół Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach                                                                                                                                             

W miniony weekend w Wiśniowej odbywały się V Powiatowe Mistrzostwa Robotów. W zawodach kategorii Lego Sumo brały udział 24 roboty. I oraz III miejsce zajęły roboty wykonane przez drużyny z Raciechowic, II miejsce przypadło drużynie z Pcimia natomiast na IV miejscu uplasowała się jedna z sześciu drużyn reprezentujących Dobczyce. Swoje stoiska zaprezentował również nasz Zespół Szkół, współorganizator zawodów. Podczas Festiwalu Mechatroniki można było zobaczyć m.in.: sztuczną rękę, wydrukowaną na drukarce 3D, kosiarkę do trawy, sterowaną smartfonem i wiele innych ciekawostek, o których chętnie opowiadali nasi mechatronicy.

 

Stoisko przygotowane przez Zespół Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach na Pikniku Ekologicznym w dniu 14.04.2018 cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Uczennice klasy I LO1 prezentowały doświadczenia, ilustrujące wyporność słonej wody oraz mieszanie wód słodkich i słonych. Opowiadały także uczestnikom pikniku wiele ciekawych historii z życia niesamowitych morskich organizmów.

 

 

Zadzwoń do nas
tel.(12 ) 27 - 10 - 181, 27 - 10 - 185, fax (12) 27 - 11 - 072

              

       

   

E-MAIL
sekretariat@dobczyce.edu.pl

Odwiedź nas
ul. Szkolna 20 A, 32-410 Dobczyce

Back to top