sobota, 16 grudzień 2017 15:04

Uroczyste zakończenie praktyk zagranicznych w Londynie

Napisane przez

08.12.2017 w Zespole Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach odbyło się uroczyste zakończenie praktyk zagranicznych w Londynie w ramach projektu "Młodzi konkurencyjni i mobilni na krajowym i europejskim rynku pracy" realizowanego ze środków EFS POWER VET na zasadach Programu ERASMUS +.

95 uczniów szkoły odbyło staże zawodowe w przedsiębiorstwach w Londynie w czerwcu i we wrześniu 2017 r. Byli to uczniowie Technikum Nr 1 ZS w Dobczycach w zawodach: technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik technologii żywności oraz technik usług fryzjerskich.

Podczas uroczystości, odbywającej się przy  udziale  społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości, m.in. wicestarosty Tomasza Susia oraz Magdaleny Polczyk, dyrektor personalnej firmy Wawel, zaprezentowano przebieg praktyk, które miały na celu podniesienie kompetencji zawodowych i językowych uczestników, zdobycie nowych doświadczeń zawodowych, przełamanie bariery językowej oraz nabycie biegłości w komunikowaniu się w języku angielskim.

Uczniowie otrzymali certyfikaty, poświadczające odbycie staży w poszczególnych zakładach pracy, wystawione przez Zespół Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach oraz instytucję partnęrską ADC College w Londynie.

Koordynator projektu: Wioletta Perzanowska