środa, 06 grudzień 2017 10:30

Niezapomniany smak kasztanków

Napisane przez

Dnia 29.11.2017  w Zespole Szkół im. ks. J. Tischnera w Dobczycach odbył się Regionalny Konkurs Cukierniczy ”Niezapomniany smak kasztanków” zorganizowany przez nauczycieli pracowni gastronomicznej. Koordynatorem była Joanna Brytan a patronat nad konkursem objęła firma Wawel SA.

Uczniowie startujący w konkursie spośród produktów udostępnionych przez firmę (czekolada, orzechy, cukier, kakao, mleko w proszku) mieli skomponować smak kasztanek.

W konkursie wzięło udział 8 uczestników z klas technikum Powiatu Myślenickiego (zawód technik żywienia i organizacji usług gastronomicznych oraz technik technologii żywności) oraz z zasadniczej szkoły zawodowej.

W skład jury konkursowego weszli nauczyciele zawodu, a przewodniczacą jury była Magdalena Polczyk - dyrektor personalny firmy Wawel.

Widać było ogromne zaangażowanie, entuzjazm uczestników, co przełożyło się na wysoki poziom wykonanych prac. Zwyciężyły desery następujących uczniów:

I miejsce Paweł Nowak – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności

II miejsce Dawid Olesek - Zespół Szkół im.ks.J.Tischnera w Dobczycach

III miejsce Katarzyna Dyba - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach

Nagrody ufundowała firma Wawel oraz Starostwo Powiatowe w Myślenicach.Cenne nagrody oraz paczki słodyczy otrzymali wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie. Na gali wręczenia nagród byli obecni oprócz gospodarzy (dyrekcji Zespołu), przedstawiciele firmy Wawel: Magdalena Polczyk i Joanna Sztefko - dyrektor operacyjny firmy Wawel oraz przedstawiciele starostwa : Józef Tomal –Starosta Powiatu Myslenickiego i Tomasz Suś- wicestarosta.

Joanna Brytan