Informatyka to obecnie najprężniej rozwijająca się gałąź wiedzy i technologii. Nasze pokolenie jest świadkiem globalnej rewolucji informacyjnej . Wywołane tymi potrzebami dynamiczne tempo rozwoju technologii informatycznych decyduje o dużej popularności  zawodu informatyka na rynku pracy.

Zespół Szkół im. ks. Józefa Tischnera  to szkoła "nowego,  świata", która stawia sobie za cel kształtowanie przedsiębiorczych i innowacyjnych postaw, umożliwiających i warunkujących aktywność absolwentów na rynku pracy, a następnie aktywną rolę w środowisku pracy lub w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

Absolwent technikum informatycznego powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

1) montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych;

2) projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami;

3) projektowania baz danych i administrowania bazami danych;

4) tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.

Dlaczego warto wybrać zawód technika informatyka?

1. To atrakcyjny i poszukiwany na rynku pracy (w tym europejskim) zawód. Ogromny rozwój technik komputerowych jaki nastąpił w ostatnich latach powoduje, iż zawód informatyka jest aktualnie jednym z najpopularniejszych i poszukiwanych zawodów.

2. Absolwenci tego kierunku mogą podejmować pracę we wszystkich firmach, w których są komputery. Informatyków potrzebują firmy z każdej branży mające własną sieć komputerową: banki, urzędy, media, sklepy, agencje reklamowe,  telekomunikacja, nauka, firmy specjalizujące się w dostawie sprzętu komputerowego. Dzięki bardzo dobremu przygotowaniu teoretycznemu i praktycznemu są cenieni i poszukiwani na rynku pracy.

3. Specjaliści z branży technologii informatycznych są i będą poszukiwani w wielu krajach Unii Europejskiej Według Ministerstwa Pracy zawód technika informatyka znajduje się na drugim miejscu wśród zawodów o najwyższej dynamice wzrostu zapotrzebowania.

4. Uzyskana wiedza ogólna oraz umiejętności zawodowe pozwolą nie tylko podjąć pracę zawodową, ale również z powodzeniem kontynuować kształcenie na uczelniach wyższych.

Posiadamy 6 pracowni informatycznych doskonale wyposażonych i na bieżąco modernizowanych.

Nasi uczniowie rozwijają na bieżąco swoje umiejętności poprzez udział w konkursach i projektach, warsztatach informatycznych.

Robimy wszystko, aby nasza szkoła była szkołą dobrych możliwości zawodowych, szansą na przyszłość naszych absolwentów. Uczniowie technikum Informatycznego odbywają praktyki w Londynie oraz firmach lokalnych.

Nasi uczniowie brali udział w dodatkowych kursach organizowanych w ramach projektu: Modernizacja kształcenia w Małopolsce m.in

• kurs photoshopa
  • kurs grafiki
  • programowanie sterowników PLC
  • tworzenie stron internetowych
  • AutoCad
  • programowanie - ECDL

Zachęcamy do oglądania prac  naszych uczniów na facebooku  oraz galerii :

* Prace naszych uczniów wykonanie w programie Blender

* Prace naszych uczniów wykonane w programie Autocad cz.1

* Prace naszych uczniów wykonane w programie Autocad cz.2

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom uczniów systematycznie umieszczamy materiały edukacyjne na facebooku oraz naszej stronie internetowej

* Nasza strona internetowa

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda kształcenie w naszej szkole odwiedź nas na facebooku

Co roku organizujemy także warsztaty dla szkół gimnazjalnych, powiatowe zawody informatyczne oraz  konkursy gier zespołowych.