JAKI JEST CEL KSZTAŁCENIA TECHNIKÓW BUDOWNICTWA?

Budownictwo to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi przemysłu w naszym kraju na przestrzeni ostatnich lat. Nowoczesne budownictwo wymaga jednak od personelu coraz wyższych kwalifikacji - rynek pracy natomiast staje się coraz bardziej wymagający - zarówno dla szeregowych robotników jak i budowlańców z uprawnieniami. Jeśli rozważasz związanie swojej drogi zawodowej z budownictwem, oferta naszej szkoły stanowi doskonały wstęp do podjęcia pracy w tym ciekawym i niezwykle perspektywicznym zawodzie.

JAK WYGLADA PROCES NAUCZANIA?

• Nauka w naszej szkole trwa 4 lata.
  • Program nauczania naszej szkoły rzetelne przygotowuje ucznia do zdania 3 egzaminów kwalifikacyjnych, po których otrzymuje on tytuł Technika Budownictwa:
    • B.18 - Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich.
    • B.33 - Organizacja i kontrolowanie robot budowlanych.
    • B.30 – Sporządzanie kosztorysów oraz przygotowywanie dokumentacji przetargowej.
    • Zajęcia praktyczne odbywają się na terenie specjalnie przygotowanych warsztatów szkolnych.
    • Cykl nauczania przewiduje 4 tygodniową praktykę zawodową w przedsiębiorstwach budowlanych.
    • Uczeń zdobywa umiejętności pracy na programach komputerowych do projektowania architektonicznego i kosztorysowania.

KIM JEST TECHNIK BUDOWNICTWA?

Uprawniony technik budownictwa potrafi:

JAKIE SĄ DALSZE PERSPEKTYWY ROZWOJU DLA ABSOLWENTA NASZEJ SZKOŁY?

Ukończenie Technikum Budowlanego daje absolwentowi nie tylko tytuł zawodowy i umiejętności pozwalające na podjęcie pracy w zawodzie, ale także bardzo dobre przygotowanie do podjęcia studiów na wyższych uczelniach technicznych (np. Politechnice Krakowskiej, AGH) – studia te natomiast stanowią najlepszą drogę do zdobycia uprawnień niezbędnych do dalszego awansu zawodowego.

GDZIE TECHNIK BUDOWNICTWA MOŻE ZNALEŹĆ ZATRUDNIENIE?

• przedsiębiorstwa budowlane, wytwórnie materiałów budowlanych,
  • administracja budynków, urzędy nadzoru budowlanego, urzędy administracji państwowej i samorządowej,
  • pracownie konserwacji zabytków,
  • biura projektowe (jako asystent projektanta),
  • odpowiedni staż pracy i ukończenie studiów umożliwia uzyskanie uprawnień budowlanych w różnych specjalnościach to natomiast otwiera ogromne możliwości pracy w różnych dziedzinach budownictwa, jak również prowadzenie własnej firmy budowlanej.