W przeszło 40-letniej historii naszej szkoły rokrocznie uczniowie brali udział w różnych konkursach i olimpiadach międzyszkolnych, a także zawodach sportowych, odnosząc niejednokrotnie duże sukcesy. Szkolne osiągnięcia uczniów są postrzegane jako przejaw aktywności szkoły.

Nie można zapomnieć przy tym o roli, jaką odgrywają nauczyciele Zespołu Szkół w przygotowaniach swych podopiecznych do konkursów i olimpiad. Każdy rok szkolny obfituje także w różnego rodzaju imprezy i przedsięwzięcia organizowane w szkole lub poza nią, ale z udziałem jej przedstawicieli, co również podnosi prestiż szkoły i promuje ją.

Uczestnictwo młodzieży w konkursach przedmiotowych i olimpiadach świadczy o aktywności społecznej i zaangażowaniu uczniów.